Süper Loto nasıl oynanır? sonuçları nasıl kontrol edilir?

Süper Loto nasıl oynanır? sonuçları nasıl kontrol edilir? Süper Loto kazandığını nasıl anlarsın? İşte bu soruların cevaplarına yazımızda yer vereceğiz.

Bildiğiniz gibi Süper Loto 54 rakam içinden 6 tane rakamı bulma üzerine dayalı bir oyundur. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir ve her perşembe günü yapılan çekilişte 6 rakam tespit edilir ve 54 sayı içerisinden 6, 5, 4, 3 bilenlere ikramiye verilir.

Süper Loto Nasıl Oynanır?

Süper Loto Milli Piyango İdaresi bayilerinden kupon doldurarak veya otomatik olarak oynanır. Otomatik oyunda bayiye bu istek belirtilir ve makine tarafından rasgele sayılar seçilerek kupon oynanır ve bilet çıktısı müşteriye verilir.

Kupon doldurarak oynanmak istenirse 1’den 54’e kadar rakamların bulunduğu altı kolondan oluşan kupon kaç kolon istenirse o kadar adet doldurularak oynanır. Bir kuponda altı kolon bulunur.

Süper Loto kolonunda 1’den 54’e kadar bulunan rakamlardan 6 tanesi işaretlenmek suretiyle oyun oynanır. Oynanması istenen kolon kadar 6 rakam işaretlenmek suretiyle devam edilir. Süper Loto kolon bedeli 2 TL’dir. Tam kupon oynanmak istenirse bir kuponda altı kolon olduğundan bir kupon bedeli 12 TL tutmaktadır. Kupon bayiye teslim edildiğinde, bayi tarafından verilen bilet çıktısı çekiliş sonuçlarının kontrol edilmesi ve isabet etmesi durumunda ikramiyenin alınabilmesi için saklanmalıdır.

Süper Loto Nasıl Kontrol Edilir?

Süper Loto çekilişi perşembe günü yapılır. Perşembe günü 21:00 ile 21:30 arasında çekilişi yapılıp resmi sonuçlar en geç 21:30’da yayınlanır.

Süper Loto resmi sonuçlarında çıkan 6 rakamı Lotom.net üzerinden öğrendikten sonra oynamış olduğumuz sayıların bulunduğu bilet çıktısından sayıların kontrol edilmesine geçilir. Her kolonda oynamış olduğumuz 6 adet numaranın sonuçlarda çıkan 6 numara arasında bulunup bulunmadığı kontrol edilir.

Süper Loto Kazandığını Nasıl Anlarsın?

Kontroller sonucunda her kolonda ayrı ayrı kaç adet sayının tuttuğuna bakılır. Her kolon birbirinden bağımsız olarak kontrol edilir. 6 tane numara içerisinden tamamı tutarsa büyük ikramiye sizin biletinize isabet etmiş demektir. Fakat 6 numara sizin biletinize isabet etmediyse üzülmeyin 5, 4, ve 3 tane rakamın tutması durumunda da ikramiye kazanırsınız. Yine Lotom.net üzerinden ikramiye tutarlarını kontrol edebilirsiniz.

İkramiyelerinizi büyük ikramiye hariç Milli Piyango bayilerinden alabilirsiniz. Oynadığınız kupona büyük ikramiye isabet etmesi durumunda ise sadece Ankara Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden alabilirsiniz.

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 15 Ortalama: 3.4]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code