On Numara nasıl oynanır? sonuçları nasıl kontrol edilir?

On Numara nasıl oynanır? sonuçları nasıl kontrol edilir? On Numara kazandığını nasıl anlarsın? İşte bu soruların cevaplarına yazımızda yer vereceğiz.

Bildiğiniz gibi On Numara 80 rakam içinden 10 tane rakamı bulma üzerine dayalı bir oyundur. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir ve her pazartesi günü yapılan çekilişte 22 rakam tespit edilir ve 80 sayı içerisinden 10, 9, 8, 7,6 bilenlere ve hiç bilemeyenlere ikramiye verilir.

On Numara Nasıl Oynanır?

On Numara Milli Piyango İdaresi bayilerinden kupon doldurarak veya otomatik olarak oynanır. Otomatik oyunda bayiye bu istek belirtilir ve makine tarafından rasgele sayılar seçilerek kupon oynanır ve bilet çıktısı müşteriye verilir.

Kupon doldurarak oynanmak istenirse 1’den 80’e kadar rakamların bulunduğu beş kolondan oluşan kupon kaç kolon istenirse o kadar adet doldurularak oynanır. Bir kuponda beş kolon bulunur.

On Numara kolonunda 1’den 80’e kadar bulunan rakamlardan 10 tanesi işaretlenmek suretiyle oyun oynanır. Oynanması istenen kolon kadar 10 rakam işaretlenmek suretiyle devam edilir. On Numara kolon bedeli 1 TL’dir. Tam kupon oynanmak istenirse bir kuponda beş kolon olduğundan bir kupon bedeli 5 TL tutmaktadır. Kupon bayiye teslim edildiğinde, bayi tarafından verilen bilet çıktısı çekiliş sonuçlarının kontrol edilmesi ve isabet etmesi durumunda ikramiyenin alınabilmesi için saklanmalıdır.

On Numara Nasıl Kontrol Edilir?

On Numara çekilişi pazartesi günü yapılır. Pazartesi günü 21:00 ile 21:30 arasında çekilişi yapılıp resmi sonuçlar en geç 21:30’da yayınlanır.

On Numara resmi sonuçlarında çıkan 22 rakamı Lotom.net üzerinden öğrendikten sonra oynamış olduğumuz sayıların bulunduğu bilet çıktısından sayıların kontrol edilmesine geçilir. Her kolonda oynamış olduğumuz 10 adet numaranın sonuçlarda çıkan 22 numara arasında bulunup bulunmadığı kontrol edilir.

On Numara Kazandığını Nasıl Anlarsın?

Kontroller sonucunda her kolonda ayrı ayrı kaç adet sayının tuttuğuna bakılır. Her kolon birbirinden bağımsız olarak kontrol edilir. 10 tane numara içerisinden tamamı tutarsa büyük ikramiye sizin biletinize isabet etmiş demektir. Fakat 10 numara sizin biletinize isabet etmediyse üzülmeyin 9,8,7 ve 6 tane rakamın tutması veya hiçbir rakamın tutmaması durumunda da ikramiye kazanırsınız. Yine Lotom.net üzerinden ikramiye tutarlarını kontrol edebilirsiniz.

İkramiyelerinizi büyük ikramiye hariç Milli Piyango bayilerinden alabilirsiniz. Oynadığınız kupona büyük ikramiye isabet etmesi durumunda ise sadece Ankara Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden alabilirsiniz.

 

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 24 Ortalama: 3.9]

On Numara nasıl oynanır? sonuçları nasıl kontrol edilir?” için 4 yorum

 • Avatar
  3 Aralık 2019 tarihinde, saat 09:28
  Permalink

  Merhaba şimdi 5 kolonda her kolonda 4 ya da 5 sayı tutmuş olması ikramiye kazandırıyor mu yada söyle soyliyeyim misal 9 sayının tutması için tek kolonda mı olmalı yoksa 3 bir yerde 6 si bir kolonda mı olmalı açıklarsanız sevinirim teşekkür ler

  Yanıtla
 • Avatar
  4 Ağustos 2019 tarihinde, saat 16:20
  Permalink

  Sans oyunlarini 10yildan beri oynuyorum enfazla 3tuttu bu oyunlarda sikemi var ne

  Yanıtla
 • Avatar
  17 Nisan 2019 tarihinde, saat 01:58
  Permalink

  öncelikle merhaba şimdi 5 kolon birbirinden farklı ya bu 5 kolonda bulunan 50 rakamdan 10 tanesi benzerse tutmuşmu oluyor ben bunu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
  • Lotom
   21 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:47
   Permalink

   Merhaba,

   Dediğiniz gibi 5 kolon. Her kolon soldan sağa 10 tane seçmiş olduğunuz numara, çekiliş sonucu çıkan 22 numara numaranın içinde olmalıdır.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code