Milli Piyango Kazanma Olasılığı

Milli Piyango kazanma şansımı nasıl arttırırım? Milli Piyango kazanma olasılığı arttırma yöntemleri neler? Milli Piyango kazanma ihtimali nasıl arttırılır?

Milli Piyango kazanma olasılığı arttırmak için, bu yazıyı okumadan Milli Piyango kazanma ihtimalini bilmeden bilet almayınız.

Milli Piyango kazanma olasılığı sorusunun cevabını, yılbaşına sayılı günler kala her yıl verdiği yüksek ikramiye yüzünden gündeme gelen milli piyango çekilişlerinde ikramiyenin biletimize isabet etme oranını sizler için değerlendiriyoruz.

Yılbaşı biletleri bildiğiniz gibi 7 haneli on milyon numara üzerinden piyasaya sunulmaktadır. Tam, yarım ve çeyrek bilet olmak üzere değişiklik gösteren biletler, tam biletler için 1 tane, yarım biletler için 2 tane, çeyrek biletler için ise 4 tane aynı numaradan olmak üzere basılırlar. Milli Piyango kazanma olasılığı temeli buradan başlar.

Yani siz bir adet çeyrek bilet aldığınızda sizin aldığınız biletin numarasından sizin haricinizde 3 farklı kişi daha bu bilet numarasından satın almış oluyor. Dolayısıyla siz çekiliş için almış olduğunuz bu tek biletle on milyonda bir ihtimali satın almış oluyorsunuz. Bu da demek oluyor ki tek bir bilet alarak, gerçekten teşbihte hata olmaz başınıza göktaşı düşmesiyle yaklaşık aynı şansla büyük ikramiyeyi kazanabilirsiniz. Milli piyango kazanma olasılığı işte bu kadar düşük.

Milli Piyango Kazanma Şansımızı Yükseltmek İçin Ne Yapabiliriz?

İşte burada bu yazıyı yazmamızın ana nedeni olan bu düşük ihtimali kendi lehinize çevirme veya şansınızı yükseltmek için yapacaklarınızı anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle yılbaşı çekilişinde şansımızı kullanacak isek ilk şansımızı yükseltme denememiz 10 adet bilet alarak son numaralarını seri olarak satın alıp (0-9 arası) hem on milyonda bir olan şansımızı bir milyonda bire, hem de son 2 rakama göre amorti kazanmamızı kesinleştirerek biletlerimizi yüzde 20 indirimli hale getirmiş oluruz. Böylelikle oynadığımız oyunda şans faktörümüz ciddi miktarda artmış olur. Fakat unutmamamız gerekir ki hala şansımız bir milyonda bir de kalmıştır ve bu oran da hayli düşüktür.

Peki bu durumda ne yapabiliriz gerçekten önümüzde devasa bir ikramiye tutarı var ve zaten çeyrek bilet alarak bu ikramiyeyi paylaşmayı kabul etmiş isek, bu da demek oluyor ki paylaşıma açığız ve büyük ikramiyeyi kazanırsak paylaşabiliriz. O zaman yapacağımız onlu serilerden on tane alabilmek için 9 arkadaş veya akrabamızı bu konuya ikna etmek olacaktır. Bu durumda yüzlük seriyi alabildiğimizi düşünürsek, şansımızı yüz binde bire çıkarır ve son iki rakam ikramiyelerini de kesin bileceğimizi bilerek toplam bilet fiyatlarında yaklaşık yüzde 30 indirim sağlamış oluruz. Eğer ne mutlu bize ikramiye çıkarsa ikramiyenin onda biri bize kalır ki bu da hiç fena bir rakam olmayacaktır. Bunun haricinde binlik seri gibi yöntemleri denemenin hem anlamı yoktur, hem de kazancı fazla olmayacaktır.

Şansımızı Arttırmanın Başka Yolları Var mı?

Peki milli piyango kazanma ihtimalini, şansımızı daha da arttırmanın başka bir yöntemi yok mudur? Tabii ki vardır. Bundan sonra yapacağımız yılbaşında bilet almamak olacaktır. Bu durumda ne yapacağız? Sabredip Şubat ayı başlarında bilet fiyatlarının yüzde 60 daha ucuz yani yüzde 40 fiyatına olacağı ve 600.000 rakam üzerinden yapılacağı çekilişten bilet alacağız. Bu sefer on ortak değil 4 ortak olarak bilet alıp şansımızı değerlendirebiliriz. Bu çekilişte de şansımızı denediğimizde yüzde 30 indirimli olarak on adet onluk seri aldığımızda toplam maliyetimiz yılbaşı biletlerinden yüzde 72 daha düşük bir seviyeye gelecektir. Şans oranımızda toplam 600.000 bilet üzerinden altı binde bire çıkacaktır. Bu durumda on milyonda bir veya yüz binde bir gerçekten şans bakımından çok düşüktü ama altı binde bir gerçekten iyi bir ihtimal olacaktır.

Lotom Sosyal Araştırma Projesi

Yukarıdaki yazımızla ilgili olarak bilet numaraları üzerinden deneme yapıp sonuçlarını açıkladığımız videolarımızı izleyebilirsiniz.

Sosyal Araştırma Projesi videosu;

 

Sosyal Araştırma Projesi sonuçları videosu;

 

Milli Piyango İdaresi ile ilgili son gelişmeler için Milli Piyango bileti tarihe karışıyor ve Milli Piyango ikramiye sistemi değişti başlıklı yazılarımıza bakabilirsiniz.

Bol şanşlar…

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 14 Ortalama: 3.7]

Milli Piyango Kazanma Olasılığı” için bir yorum

  • Avatar
    4 Ocak 2019 tarihinde, saat 14:02
    Permalink

    Merhabalar; tespitleriniz çok yerinde, faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Emeğinize sağlık.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code