Milli Piyango bileti tarihe karışıyor

Milli Piyango bilet çekilişleri için Merkez Bankası tarafından soğuk damgalı bilet basılarak çekiliş yapılıyordu. Milli Piyango bileti tarihe karışıyor ve artık sayısal oyun terminallerinden bilet basılarak oynanması sistemine kademeli olarak geçiş yapılıyor.

Eski Biletler Tarihe Karışacak

Yapılan değişiklikle sayısal oyun terminallerinden bilet basılıp oynatılacak. Eski tip biletler ise tarihe karışacak ve basılmayacak. Ancak yine de belli bir süre daha bu biletler ile satış yapılan seyyar bayiler için bilet basılıp satışına devam edilecek.

Seyyar Bayiler Nasıl Bilet Satacak

Uygulama ile bilet basımının kaldırılmasıyla birlikte seyyar bayilerin işlerini kaybedeceği ve bu bayilerin tek gelirlerinin bilet satmak olduğu belirtiliyor. Bu bayiler için de oyun makinesi dağıtılması gündemde. Fakat bu makinelerin nasıl olacağı veya ne kadar ücretle temin edilebileceği henüz net değil.

Nostaljik Hava Bozulur İddiası

Milli Piyango oynayanların ise bilet olarak satın aldığı her ayın 9, 19, 29, milli bayramlar ve yılbaşında çekilişi yapılan oyunun nostaljik havasının bozulacağı kaygısı gündemde. Sayısal oyun makinelerinden basılan biletlerin eski heyecanı yaratmayacağını dile getiriyorlar. Bunun yanında ise teknolojinin kullanılmasının da kaçınılmaz olması ve oyun güvenliğinin de arttıracak olması oyunu oynayanlar için bir avantaj olacaktır.

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 15 Ortalama: 3.6]

Milli Piyango bileti tarihe karışıyor” için 3 yorum

 • Avatar
  25 Nisan 2019 tarihinde, saat 05:18
  Permalink

  eski sistem daha güvenli idi kalması iyi olur

  Yanıtla
 • Avatar
  9 Ağustos 2018 tarihinde, saat 23:28
  Permalink

  bENDE Bu sayısal sistem nedir diyordum. Sayısal lotoya zaten millet güvenmiyor kaldı ki 4 çeyreğe isabet edecek biletin kaç kişiye isabet edeceğini bilinemeye sisteme geçildi. Kazanç tipi olarak spor toto oyununda 15 bilenin hali gibi ne kadar kazanacağını önceden hiç bilememek gibi.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code