Milli Piyango ikramiye sistemi değişti

Milli Piyango idaresi tarafından 9, 19, 29, resmi bayramlar ve yılbaşında düzenlenen Milli Piyango ikramiye sistemi değişti. Değişen yeni sistem ise ikramiyenin takip edilmesi ve çekiliş şartları açısından büyük kolaylıklar getiriyor.

İnsanların hayallerini beslediği, Eminönü’nde bilet satış gişelerinde uğruna kuyrukların oluştuğu Milli Piyango biletlerinin ikramiye sistemi değişti. Peki Milli Piyango ikramiye sisteminde nasıl bir değişiklik oldu?

Biletlerin fiyatlandırması değişmezken, Milli Piyango ikramiyelerinin belirlendiği çekiliş sistemine Milli Piyango idaresi tarafından değişikliğe gidildi. Kurum tarafından bir açıklama yapılmamasına rağmen çekiliş sonuçlarına bakıldığında anlaşılan yeni sisteme göre kazanan bilet numarası azaltılarak veya kaldırılarak son 5 rakamı ve son 4 rakamına göre belirlenen ikramiyelerin tutarında ve sayısında artışa gidildi.

Son çekilişlerde gözlemlenen bu durum çekilişlerin daha kısa sürede yapılmasına ve ikramiye kontrolü açısından katılımcılara kolaylık getirdi. Önceden yüzlerce numarayı kontrol etmek durumunda kalan katılımcılar, bundan sonra son 5 ve son 4 rakamına göre çekilişlerin yapılmasından dolayı son rakamlarını kontrol etmek suretiyle ikramiyelerini kontrol edebilecekler.

Aynı zamanda tüm rakamların tutması durumunda kazanılacak ikramiyeleri belli eden numaralar azaldı. Büyük ikramiye, ikinci büyük ikramiye ve üç tane daha ikramiye olmak üzere tam sayılarla bilinecek ikramiye adedi beş adede düşürülmüş oldu.

Toplam ödenen ikramiye tutarında ise büyük bir değişikliğe gidilmezken, numaraların hem canlı yayında çekiliş yapılmasında kolaylık, hem de kontrol açısından kolaylığı düşünüldüğünde bu yeni uygulamanın Lotom.net olarak isabetli bir karar olduğunu belirtmemiz gerekir.

Bol şanslar…

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 26 Ortalama: 3.4]

Milli Piyango ikramiye sistemi değişti” için 5 yorum

 • Avatar
  19 Eylül 2019 tarihinde, saat 14:29
  Permalink

  Ben Milli Piyango biletlerini sayısal Loto da istemiyorum gezici bayilerden istiyorum klasik biletin hâli başkadır umarım değişmez sistem

  Yanıtla
 • Avatar
  24 Ocak 2019 tarihinde, saat 00:23
  Permalink

  Sistem güvenliği önemli, istediğiniz kadar canlı yayınlayın birileri çekilişten sonra çıkan numarayı oynanmış gibi sisteme işleyebilir, bunun güvenliğinden nasıl emin olabiliriz?

  Yanıtla
 • Avatar
  9 Ağustos 2018 tarihinde, saat 23:26
  Permalink

  İnşallah kapatılır. MPİ herkes bilet almıştır ancak amortinin uğramadığı kişiler olunca maalesef güvenilirliği kombinasyon ile geçiştiriyoruz..

  Yanıtla
 • Avatar
  26 Temmuz 2018 tarihinde, saat 11:54
  Permalink

  merhaba
  bir konuda bilgi almak istiyorum.. milli piyango çekilişlerinde hile olduğu halk arasında çok yaygın..
  şans topu sayısal ve diğerlerinin çekiliş saatinlerinin , gişe kapanıştan 2 saat sonra yapılması düşündürüyor.. dünyanın heryerinde gişe kapanır, çekiliş hemen yapılır.. bizde 2 saat sonra.. neden..?? toplar üzerinde oyun mu oynanıyor..?? oynanmayan numaralar mı saptanıyor…??

  Yanıtla
  • Lotom
   26 Temmuz 2018 tarihinde, saat 12:51
   Permalink

   Merhaba Müzeyyen hanım,

   Çekilişler tek çekiliş günleri 21:15, iki çekiliş olan Çarşamba günleri 21:15 ve 21:40’da yapılmaktadır. Makinalardan ise son oyun oynama saati tüm Türkiye’de saat 21:00’dır. Sizdeki 2 saat sonra çekiliş yapılıyor bilgisi doğru değildir.

   Çekilişlerin yaşanan fetö darbesine kadar 2 yıl gibi bir sürede şaibeli olduğunu düşünüyoruz. Bu sürede çekilişlerin canlı yayınlanmaması ve büyük ikramiyelerin sürekli belirli ilçelere çıkması bunun en büyük göstergesidir.

   Şu anda ise böyle bir durum sözkonusu değildir. Çekilişler halka açık ve canlı olarak yayınlanmaktadır. Ankara’da yaşayan ziyaretçilerimiz imkanları var ise çekiliş saatlerinde çekilişi izlemeye gidebilir, bunu yerinde görebilirler.

   Bol şanslar…

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code