Sayısal Loto nasıl oynanır? sonuçları nasıl kontrol edilir?

Sayısal Loto nasıl oynanır? sonuçları nasıl kontrol edilir? Sayısal Loto kazandığını nasıl anlarsın? İşte bu soruların cevaplarına yazımızda yer vereceğiz.

Bildiğiniz gibi Sayısal Loto 49 rakam içinden 6 tane rakamı bulma üzerine dayalı bir oyundur. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir ve her Çarşamba ve Cumartesi günü yapılan çekilişte 6 rakam tespit edilir ve 49 sayı içerisinden 6, 5, 4, 3 bilenlere ikramiye verilir.

Sayısal Loto Nasıl Oynanır?

Sayısal Loto Milli Piyango İdaresi bayilerinden kupon doldurarak veya otomatik olarak oynanır. Otomatik oyunda bayiye bu istek belirtilir ve makine tarafından rasgele sayılar seçilerek kupon oynanır ve bilet çıktısı müşteriye verilir.

Kupon doldurarak oynanmak istenirse 1’den 49’a kadar rakamların bulunduğu sekiz kolondan oluşan kupon kaç kolon istenirse o kadar adet doldurularak oynanır. Bir kuponda sekiz kolon bulunur.

Sayısal Loto kolonunda 1’den 49’a kadar bulunan rakamlardan 6 tanesi işaretlenmek suretiyle oyun oynanır. Oynanması istenen kolon kadar 6 rakam işaretlenmek suretiyle devam edilir. Sayısal Loto kolon bedeli 1,5 TL’dir. Tam kupon oynanmak istenirse bir kuponda sekiz kolon olduğundan bir kupon bedeli 12 TL tutmaktadır. Kupon bayiye teslim edildiğinde, bayi tarafından verilen bilet çıktısı çekiliş sonuçlarının kontrol edilmesi ve isabet etmesi durumunda ikramiyenin alınabilmesi için saklanmalıdır.

Sayısal Loto Nasıl Kontrol Edilir?

Sayısal Loto çekilişi cumartesi günü yapılır. Cumartesi günü 21:00 ile 21:30 arasında çekilişi yapılıp resmi sonuçlar en geç 21:30’da yayınlanır.

(Milli Piyango idaresi tarafından 18 Temmuz 2018 Çarşamba gününden itibaren çekilişler haftada 2 güne çıkartılmıştır.)

Çarşamba günleri Sayısal Loto çekilişi Şans Topu çekilişinin ardından 21:40’da yapılır ve 22:00 civarı açıklanır.

Sayısal Loto resmi sonuçlarında çıkan 6 rakamı Lotom.net üzerinden öğrendikten sonra oynamış olduğumuz sayıların bulunduğu bilet çıktısından sayıların kontrol edilmesine geçilir. Her kolonda oynamış olduğumuz 6 adet numaranın sonuçlarda çıkan 6 numara arasında bulunup bulunmadığı kontrol edilir.

Sayısal Loto Kazandığını Nasıl Anlarsın?

Kontroller sonucunda her kolonda ayrı ayrı kaç adet sayının tuttuğuna bakılır. Her kolon birbirinden bağımsız olarak kontrol edilir. 6 tane numara içerisinden tamamı tutarsa büyük ikramiye sizin biletinize isabet etmiş demektir. Fakat 6 numara sizin biletinize isabet etmediyse üzülmeyin 5, 4, ve 3 tane rakamın tutması durumunda da ikramiye kazanırsınız. Yine Lotom.net üzerinden ikramiye tutarlarını kontrol edebilirsiniz.

İkramiyelerinizi büyük ikramiye hariç Milli Piyango bayilerinden alabilirsiniz. Oynadığınız kupona büyük ikramiye isabet etmesi durumunda ise sadece Ankara Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden alabilirsiniz.

Siz de puanlayabilirsiniz...
[Toplaml: 27 Ortalama: 3]

Sayısal Loto nasıl oynanır? sonuçları nasıl kontrol edilir?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code